Často kladené otázky

Môžem si kúpiť ohňostroj počas celého roka ?

Áno, je to možné. Sú špecializované predajne a eshopy so zábavnou pyrotechnikou, ktoré fungujú celoročne. Tieto predajne majú školený personál a ponúkajú kvalitnú certifikovanú pyrotechniku, vrátane predajného servis a poradenstva. K takýmto predajným miestam patrí aj eshop   www.pyrosk.sk , kde nájdete široký sortiment zábavnej pyrotechniky počas celého roka. U nás Vám radi poradíme s výberom toho najkrajšieho ohňostroja. 

Kedy je povolené používať ohňostroj ?

Zábavnú pyrotechniku môžete používať celoročne. Každý pyrotechnický výrobok je zaradený do príslušnej  kategórie nebezpečenstva a podľa tejto kategórie je jeho používanie buď povolené bez obmedzenia alebo je potrebné povolenie od príslušného úradu. 

Pyrotechnické výrobky kategórie F1 a P1 je možné používať bez povolenia počas celého roka. Výrobky kategórií F2 a F3 je možné počas roka používať len s povolením príslušného obecného alebo mestského úradu. Pyrotechnické výrobky kategórie F4 je možné predávať a používať iba s platným preukazom odpaľovača ohňostrojov alebo pyrotechnika.  

Ako odpáliť ohňostroj?

Každý pyrotechnický výrobok a ohňostroj musí mať schválený návod na použitie, ktorým sa je potrebné riadiť . Väčšina bežne dostupných ohňostrojov (ktoré nie sú určené na profesionálne použitie), má 1 zápalnú šnúru. Ohňostroj je potrebné umiestniť na voľné priestranstvo, v dostatočnej vzdialenosti od budov a iných prekážok, stabilizovať ho tak aby nedošlo k jeho prevráteniu,  zapáliť zápalnú šnúru a okamžite odstúpiť do bezpečnej vzdialenosti. 

Ohňostroje nám poskytujú nezabudnuteľný zážitok počas mnohých dôležitých udalostí v našom živote. Musíme si však uvedomiť, že sú však bezpečné len ak budeme striktne dodržiavať predpísané návody na použitie.

Je ohňostroj zakázaný?

Nie, použitie ohňostrojov nie je zakázané. Toto je najväčší omyl, s ktorým sa stretávame. Ak by ste chceli ohňostroje používať počas roka, potrebujete však povolenie príslušného obecného alebo mestského úradu. Bez tohto povolenia môžete ohňostroj kategórie F2 a F3 používať v období od 31. decembra do 1. januára, kedy je použitie zábavnej pyrotechniky povolené.

Urobil/a som si objednávku cez e-shop pyrosk.sk. Kedy môžem očakávať doručenie tovaru?

V obchodných podmienkach uvádzame, Objednaný tovar doručujeme do 4 pracovných dní od obdŕžania e-mailu potvrdzujúceho prijatie objednávky. Prevažnú väčšinu tovaru však doručujeme do 24 hodín od jej vychystania v našom sklade (platí počas pracovných dní).  Príprava objednávky v sklade, jej balenie a vychystanie predstavuje zložitý proces, nakoľko produkty zábavnej pyrotechniky majú špeciálnu povahu a je potrebné s nimi manipulovať opatrne. Okrem toho je niektoré objednávky potrebné telefonicky potvrdiť ešte predtým, ako budú pripravené alebo odoslané. 

Prešli už 4 dni, odkedy som si objednal/a. Prečo stále nemám svoju objednávku doma?

Zrejme sme sa pokúšali o telefonické overenie objednávky a nedokázali sme sa s Vami skontaktovať. Po 3 neúspešných pokusoch o kontaktovanie automaticky pozastavujeme odoslanie objednávky až dovtedy, kým sa zákazník neozve sám. Po 7 dňoch dôjde k stornovaniu objednávky. 

Môžem petardy pri zapaľovaní držať v ruke?

Nikdy nedržte petardy pri zapaľovaní v ruke. Pri používaní pyrotechniky vždy dbajte na to, aby ste ju používali podľa návodu na použitie. Petardy rozmiestnite jednotlivo na zem a každú zapáľte zvlášť. Dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť, aby ste sa vyhli poraneniam.

Keď si dnes urobím objednávku, kedy mi príde tovar?

Ak si urobíte objednávku v priebehu dopoludnia (teda do 12.00), je možné, že po jej úspešnom telefonickom overení bude expedovaná ešte v ten istý deň a môžete ju očakávať na nasledujúci deň. Ak sa nám nepodarí objednávku overiť, čas odoslania sa, samozrejme, predlžuje.

Máte aj dopravu zdarma?

Áno, stačí, ak si objednáte tovar v hodnote minimálne 50 € a automaticky máte od nás dopravu zadarmo.

Koľko rokov musím mať, aby som si mohol/a objednať ohňostroj?

Predaj ohňostrojov a zábavnej pyrotechniky podlieha dosiahnutiu určitej vekovej hranice. Ak máte záujem o zábavnú pyrotechniku kategórie F1, musíte mať minimálne 15 rokov, veková hranica pre predaj pyrotechniky kategórie F2 je 18 rokov a pre pyrotechniku kategórie F3 je 21 rokov. 

Ktorá kuriérska spoločnosť mi doručí objednávku?

Prepravu objednaného tovaru vždy zabezpečujeme vlastnou dopravou alebo zmluvnými prepravcami. Nedá sa vopred určiť, kto bude prepravovať Vašu zásielku. Výber prepravcu sa vždy odvíja od najvýhodnejšej ceny za Vašu zásielku po zohľadnení hmotnosti a rozmerov balíka.

Dostanem k objednávke aj nejaký darček?

Áno, u nás dostanete ku každej objednávke aj malý darček. 

Prečo sa registrovať a vytvoriť si zákaznícky účet?

Ak sa pri vytváraní objednávky zaregistrujete a budete súhlasiť so zasielaním newslettera, budete prví, kto sa dozvie o rôznych novinkách a akciách, ktoré pre Vás pripravujeme.